Ana Sayfa Künye İletişim
Konular Yayın Akışı Foto Galeri Ziyaretci Defteri Canlı Yayın
Yeni Kayıt Üye Giriş

İsim Soyisim

:

E-mail

:

Ülke

:

Sehir

:

Mesajiniz

:

1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  10  |    Sonraki >>    
aBDULLAH / Türkiye / MALATYA
 
BAYRAMINZ MÜBAREK OLSUN

yavuz cihat / Türkiye / malatya
 
selamunaleyküm
malatya da fikirleriniz doğrultusunda sohbetler veren dernek veya vakıflar var mıdır nasıl ulaşabiliriz??

gözde tosun / Türkiye / konya
 
hayırlı günler hocam ben bazı dini yazıları okuyunca kafamda çok tereddütler
oluştu. özellikle huri konusunu duyunca içime düşen hüznü anlatamam bu konuyu
çok uzun zaman düşündüm okuduğum yazılar ve bazı hocaların sohbeti beni
üzmüştü anlamaya çalıştım ama olmadı.23 yaşında bir kızım çok gelgitler
yaşıyorum okuduklarımdan sonra kime inanacağımı bilmiyorum sizin huri
sohbetinizi dinleyince içim huzur buldu, sorun kıskançlık değil hocam kafama
takılan allah erkekleri üstünmü tutuyor bana yardım edn

Mehmet / Türkiye / Kayseri
 
Hayırlı Cumalar...Allah razı olsun hocam...Seni korktuğundan uzak etsin...Bize şimdiye kadar pazarlanan ve sürekli empoze edilmeye çalışılan dinin ne kadar eksik olduğunu veya kasıtla ticari olarak kullanıldığını öğrenmeme sebep olduğunuz için size saygılarımı iletiyorum
Halil KILINÇ / Türkiye / KONYA
 
Rabbim çalışmalarınızda yar ve yardımcınız olsun...
Sitedeki videoları bilgisayarımıza indrme imkanımız yok mu?
Yardımcı olursanız sevininirim. Yalnız internette değil başka ortamlarda da izleme imkanımız olursa daha faydalı olacağı kanısındayım.
Allah'a emanet olunuz...

hamza ARSLAN / Türkiye / İSTANBUL
 
Mehmet OKUYAN hocamın aynısından üretime geçmeliyiz hemde çok
acil !!!!!!!!!!

Zeynep ulusal / Türkiye / İstanbul
 
Lütfen dersleri ıpadden seyredebileceğimiz gibi (silverligt ıpada
yüklenemiyor) düzenleyebilirmisiniz

ferhat yaman / Türkiye / İstanbul
 
Syn Mustafa İSLAMOĞLU .. Ömrümce Kendimi Kelam ilmi için
Yetiştirdim.. Bu ilmi alırken tek takip ettiğim kişi Siz
oldunuz .. Hayatım boyunca Pür dikkat aynı videoyu bazen
10 Larca kez Tekrarlayıp izledim tek hocamsınız rabbim
umarım karşılaştırır Cevabını bulamadım sorularıma Cevap
bulmam için sizi vesile Kılar inşeALLAH ..

murat öztürk / Türkiye / İzmir
 
mehmet okuyan hocamın13 04 20 14 tarihli envarulkur'an dersi
yok mu izleyemedim emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür
ediyorum başta mehmet hocam olmak üzere hepsinden allah
razı olsun

ALİ KOYUNCU / Türkiye / ANKARA
 
SAYIN YÖNETİCİ MEKTUBUMU SAYIN HOCAMA İLETMENİZİ İSTİRHAM EDİYORUM
Sayın çok muhterem hocam Selamün Aleyküm
Sizi yaklaşık 2005 yılından bu yana takip ediyorum. Bizim 2005 yılında başlayan bir meal okuma grubumuz var. Herhangi bir gruba bağlı değiliz. Kahvehanede buluşan insanlar olarak aynı mahallede birbirini tanıyan insanlar olarak kahvehane bahane biz birbirimizi görmek için toplanıyoruz dedik. Ben daha önce görev yaptığım bir yerde bir grup ilahiyatçı arkadaşla tefsir ve meal derslerş yapıyorduk. Şimdi görev yaptığım yerde de arkadaşlara Meal okumak için toplanalım dedik. Riyazüs salihin ve meal okuduk, sizin tefsir derslerinizi seyrettik. Sizlerin Esma derslerinizin tamamını beraber izledik. Şimdi sizin gerekçeli mealinizi okuyoruz. Başka arkadaşım sizin mealinizi okuyor ben de diyanetin mealinden takip ediyorum. Beraber Rabbimizin muradını eşyanın hakikatını anlamaya çalışıyoruz. Okuduklarımızı yaşama geçirme noktasında sıkıntılarımız var, ancak yine de okumaktan vazgeçmiyoruz. Sizin de yeni programlarınızı iştiyakla bekliyoruz. Biz Kuran meali okumanın ve Rabbimizin muradını anlamaya çalışmanın hazzını sizin deyiminizle Rabbimizin, sözün gücünü , anlatım tekniğinin en güzelini kullandığını, biz insanların Kuranı anlamamız için ne kadar açık, anlaşılır ve latif bir dil ve uslüp kullandığını sizin de sayenizde anladık Rabbim sizden razı olsun.
Sayın hocam hoşgörünüze sığınarak benim kendimce önemli bulduğum bir özeleştiriyi size arzetmeyi bir görev addediyorum. Benim islami hakikatlerle 93 yılında tanışmam tarikat sayesinde oldu o gün bu gündür nurcuların risale okumalarına da katılırım İslamda tarikatın geleneğinden gelen zikrullah toplantılarına da katılırım. Bu gün yeteri kadar vaktim ve gücüm olsa yine risale okumalarına da giderim zikrullaha da giderim. Yukarıda izah ettiğim gibi sizin yeni programlarınızı da iştiyakla bekliyorum. Bu tavır bir açıdan hakikat oburluğu da sayılabilir ama ben bir mahsur görmüyorum belki de hepsinde de hakikatın bir parçasını bulduğum içindir.
Sayın Hocam halimi arzettikten sonra mevzuya girmek istiyorum. Sizi Kuran’ı Kerimi açıklarken islamın ana kapısı olarak tarif ettiğinizi biliyorum. Buna bütün kalbimle katılıyorum. Kuran ana kapıdır. Gördüğüm kadarıyla siz de bu ana kapıda hizmet etmektesiniz. Bu kapıda durup insanları kuranı anlamaya çağırıyorsunuz. Kuranı hayata geçirmeye hayat kitabı yapmaya çalışıyorsunuz. Herkesin Kuranla tanışmasını ayetlerle konuşmasını ayetlerin insanlara inmesini istiyorsunuz.
Yalnız hocam bazı insanlar geliyor bu ana kapıya onlara bu kapıdaki görevliler diyor ki siz tarikatçısınız şeyhinizi ilahlaştırıyorsunuz, başka bir grup insan geliyor, bunlara da diyor ki siz uydurma hadislere inanıyorsunuz hadisleri kurana arzetmiyorsunuz diyor, başka bir grup insan geliyor siz hadisi inkar ediyorsunuz Kurandan ne anlarsınız diyor… Bu örnekleri sayalım gitsin bu durum normal bir durum mu yoksa peygamber efendimiz de olsa böyle davranırdı diyebileceğimiz bir tutum mu? Bana göre insanlar Allah’ı anlamak için Kuran’ı anlamalı, anlamak için de Kuran’ı okumalı benim tespitime göre insanlar Kuran okumuyorlar Risale i Nur okuyanlar en fazla Saidi Nursi hazretlerinin kuranın bazı ayetlerine tefsir olsun, insanların imanlarını kuvvetlendirsin, kominizmin açtığı yaraları tedavi etsin diye yazdığı risaleleri okuyorlar. Kuranı Arapçasından sevap maksatlı okuyorlar. Tarikatlarda insanlar zikrullahı asıl yerine koyup kurandan meal okumaktan uzak duruyorlar. Bazıları da hadisleri, uydurma hikayeleri, rivayetleri esas tutup onlarla yetiniyorlar. Bazılarıda meal okumak anlamak neyimize ilmihal okuyalım daha iyi diyorlar ve sadece sevap aracı olarak Arapçası okunuyor. İnsanlar Allah’ın kuranda sözün tüm gücünü kullanarak insanları kendisine sevdirmeye çalıştığını insanla konuşmaya iletişim kurmaya çalıştığını nasıl anlayacaklar. Şimdi bir böyle bir durum var. Bir de Kuranın kapısında duranların böyle bir tutumu var.
Sayın Hocam siz bir başka cemaat liderini eleştirirken Allah size bu ümmetin abiliği görevini verdi siz obez bir abi oldunuz diye haklı bir eleştiri getirdiniz. Ben de size diyorum ki Rabbim size bu Kuranı sevdir , okut , insanların anlamalarını sağla yardımcı ol diye bir görev verdiyse siz de insanları, Kuran kapısına geldiklerinde siz Kuranın şu şu ayetlerini yanlış anlayan insanlarsınız diye karşılıyorsanız ilk söylemeniz gereken sözlerin bunlar olduğundan emin misiniz. Ben sizin delilleriyle beraber söylediğiniz bütün yorumlara, tarikatlar hakkındaki eleştirilerinize katılıyorum. Size katılmadığım bir görüşünüz beyanınız yok. Ancak öncelikleriniz, vurgularınız hakkında , önce uzlaştırıcı sevdirici anlamayı kolaylaştırıcı anlamaları öncelemediğiniz konusunda kaygılarım var. Acaba Kuranı en çok ben bilirim başkaları benim kadar anlayamaz bu Kurana en çok ben emek verdim , en çok ben anlarım mı diyorsunuz. Bunu destekler mahiyette Vahyin Penceresi büyük kopuş dizisi Ankara bölümünde insanların sözlerinizi alkışlamalarını bir siyasetçi edasıyla sevinerek karşıladınız. Acaba kınadığımız başımıza mı geliyor. Ben alkışlamayı da uygun görmedim söylenen sözleri alkışlamaktansa o sözlerin insanların yüreğine saplanıp orada yer edinmesini arzu ederdim. Siyasetçi gibi alkışlanmamalıydı. İnsanların ayrıştırdıkları bunca sebeb varken, tek birleştirici unsur Kuran olması gerekirken Kurandaki yanlış anlaşılanları daha çok vurgulamak ayrılığı körüklemek olur mu? Ne demek istiyorum ?
Esma dersleriniz harika gerekçeli mealiniz harika bize Kuranı ve Rabbimizi sevdirdi. Kader anlayışı şerrin Allah’a isnat edilmemesi doğru. İnsanlar burada tartışıyorlarsa üzerinde durmayın diye düşünüyorum. Tarikat hakkında eleştirileriniz doğru, ancak insanlar bunun üzerinde tartışıp parmağınızın işret ettiği yerden uzaklaşıyorlarsa Kuranı okuyup anlamaktan uzaklaşıyorlarsa eleştirileri değil birleştirici unsurları vurgulayın da onlarda okusun anlasın. Ayrıca tarikatlarda yaptığınız eleştirileri toptancı yaklaşımı haketmeyen tarikatlar da var. Toptancı yaklaşımı, eleştirinin usul ve esasını en güzel siz açıklıyorsunuz. Ancak tarikatları süpürüp atan yaklaşımı anlayamıyorum.
Hocam haddim olmayarak yanlış yada doğru olduğunu bilmediğim şahsi fikirlerimi sizinle paylaşmak gereğini hissettim. Size söylemezsem olmaz dediğim hakikat zannettiğim şeyleri paylaştım. Bunları Meal okumaları esnasında da arkadaşlar arasında dile getirdim hakkınızı helal ediniz Hocam haddimi aştım. Bizler için dua buyurunuz hocam Selam ve dua ile.

ali / Türkiye / ankara
 
28.03.2014 tarihli cuma hutbenizde suriye ilgili ortam
dinlemesinin paralel yapının eseri olduğunu iddia ettiniz.
Bu kadar büyük bir iddianın kanıtı var mı yoksa zanla mı
hareket ediyorsunuz.Beni şu anda cemaatin askeri olarak
nitelediyseniz yanılıyorsunuz. Ben 15 yaşımdan beri
cemaatin yanlışlarını haykıran ve bu yapıya karşı mücadele
eden ve 10 yıldır sizi büyük bir takdirle takip eden bir
hukukçuyum.

adem karacabeyli / Diğer / ırak erbıl
 
degerlı hocam selamun aleykum sizi saygıyla selamlıyorun Allahler ın rahmetı bereketı magfıretı hıdayetı tum ınanan salıh muttakılerın uzerıne insaallah degerlı eserlerınızden ve hılal tv dekı sohbetlerınızden ıstıfade eden bır abdullahım sızı tamemen allah rızası ıcın seven gonul vermiş bır kardeşiniz rabbımden temennım sıze uzun omurler versın bızde kuranı hayettan ıstıfade edelım vesılenızle inşaallah selamlar guzel ınsan
Metin Durali / Türkiye / izmir
 
Mehmet okuyan hocama sorduğum halde cevabını
alamadığım bir soruyu burayada yazmayı bir borç
bilirim.
İnsan hayatına Kuranın ne kadar değer verdiğini
ve gelen bütün peygamberlerin insan öldürmesinin men
edildiğini de biliyoruz ve Kuranda ( Bir MASUM u
öldürmek bütün insanlığı öldürmekle eş değer )
olduğunuda bildiğimiz halde. ( Yufka yürekli tanıtılan
hz ibrahimin oğlunu kesmeye götürdüğüne nasıl
inanabiliyoruz? ayetlerin TEVİLİ yanlış

İlknur Özdemir / Türkiye / Gaziantep
 
Selamun Aleykum Allah sizlerden razı olsun Gaziantep şahinbey ilçesinde tefsir dersi veren gruplarınız varmı. Lütfen bana yardımcı olurmusunuz.
CEM BOLAT / Türkiye / ADIYAMAN
 
Selamun aleyküm hocam,Daha önce cuma hutbelerinizi ve
derslerinizi siteden indirip arabamızda dinliyor idik.Fakat
artık indiremiyoruz galiba.Sizden ricam hutbelerin tekrar
indirilmesini sağlamanız.Allah razı olsun..

ENSAR ÖZÇELİK / Türkiye / S.BEYLİ İSTANBUL
 
HOCAM SALİH AMELİ SAYENİZDE ÖĞRENEBİLDİK,RABBİMİZİ MEMNUN EDEBİLMEK DUASIYLA... ESSELAMUALEYKÜM
Seda karahan / Türkiye / niğne
 
videolar ful bozuk düzeltebilir misiniz
Osman CIRIK / Türkiye / EREĞLİ
 
Selamün Aleyküm!Yaptığı ve yayınladığı için Mustafa İslamoğlu Hocamızdan Allah razı olsun.Tefsir Dersi Web sitenizi beğeniyle izliyorum,çok güzel hayırlı bir hizmet veriyorsunuz.Yalnız sizden bir istirhamım olacak daha önce Hocamızın tefsir derslerini indirip daha sonra izliyebiliyorduk.Yine indirme linklerini açarsanız memnun oluruz.Selam ve saygılarımla.
Safiye Akıner / Kıbrıs Türk Cumhuriyeti / Lefkoşa
 
Hocamızın güncel olayları konu alan Cuma hutbesini
hayranlıkla izledim. Rabbimiz, onun dilindeki düğümü çözmüş
çok şükür. İnşallah bizlerin de ,kulaklarındaki ve
gönüllerimizdeki perdeleri kaldırarak ,doğru yolda
birleşmemize ve Allaha ulaşmamıza vesile olması duası ile
Allahın rızası İslam aleminin üzerine olsun.

yok / Türkiye / Konya
 
Selamün Aleyküm hocam. Ben sizi yeni dinlemeye başladım . Eşim daha
önceden dinliyordu sizi ve seviyor fakat eşim bana iyi davranmıyor ilgi
gösteröiyor kendisi hafız ve imam sizden rica etsem bir vaazınızdada
ailelerden bahseder misiniz ? Varsada bn bi araştırayım Allah'a emanet olun.

1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  10  |    Sonraki >>    
Güncel Videolar
Devlet Küfürle Değil, Zulümle Yıkılır - Cuma Hutbesi
Nifak
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ - MUSTAFA İSLAMOĞLU İLE GÜNDEM ÖZEL - A BÖLÜMÜ
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ - MUSTAFA İSLAMOĞLU İLE GÜNDEM ÖZEL - B BÖLÜMÜ
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ - MUSTAFA İSLAMOĞLU İLE GÜNDEM ÖZEL - C BÖLÜMÜ
ANA SAYFA KÜNYE İLETİŞİM
 ® 2011 -Tefsir Dersi- Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir 

Tasarım ve Kodlama : Canliyayin.ORG